3. Mistrovství Evropy v Taijiquan a ostatních vnitřních stylech

Od 11. do 13. května 2018 se v Moskvě konal 3. Evropský šampionát v Taijiquan a ostatních vnitřních stylech. Za Českou republiku nás vyjelo celkem pět, jednalo se tak o náš zatím nejzastoupenější výjezd za vnitřní styly. Zpětně se dá také říct, že šlo o zatím nejúspěšnější výjezd reprezentace Taijiquan, protože jsme získali celkem pět medailí:
3 zlaté, 1 stříbrnou, 2 bronzové.

Letošní šampionát se stejně tak jako ten minulý konal ve Wushu Palace na jihu Moskvy. Jedná se o největší tréninkové zázemí pro Wushu v celém Rusku, které bylo vystaveno ani ne za rok a otevřeno v roce 2015. Na šesti patrech o 14 000 m2 je nespočet tělocvičen, dál je tu obrovská posilovna s nejmodernějším vybavením, jídelna, šatny, sprchy, sklady zbraní a podobně. Do soutěžní haly se vejde až 1200 diváků.

První den jsem nastoupila v zápase tuishou (75 kg). Měla jsem jedinou soupeřku, a to Rusku z městečka Orlov. Bohužel jsem prohrála na body. Byla to pro mě ale cenná zkušenost, protože jsem se takového zápasu účastnila vůbec poprvé. Zápasy tuishou probíhaly celé dopoledne v prvním patře na ploše určené pro sanda. Závodníků bylo velice málo, hlavně v ženských kategoriích, což je velká škoda. V nejvyšším patře probíhala soutěž na dvou moderních kobercích v sestavách jednotlivců i skupin v nejrůznějších formách. Hned první den získala Martina Slabá dvě zlaté medaile, a to v kategorii ostatní tradiční taijiquan a nové IWUF taijiquan. Zadařilo se i další den, kdy s mečem vybojovala bronz. Je to její zatím nejlepší výsledek z ME a MS. Jana Neřádová získala v krátkých zbraních stylu chen bronzovou medaili.

Třetí den jsem nastupovala se sestavou 66 forem jižního stylu Taijiquan v kategorii ostatních vnitřních stylů. Vzhledem k tomu, že většina soupeřek nastupovala se sestavami bagua zhang a xingyi quan, nedělala jsem si moc velké naděje na medailové umístění. Ve skupině nás bylo celkem šest, z toho dvě Rusky, jedna Lotyška, jedna Norka a jedna slečna z Kyrgyzstánu. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, na kolikátém místě se umístím. Nakonec z toho bylo první místo a zlatá medaile. I Jirka se Sandrou se vzhledem ke konkurenci a metodám posuzování ze strany rozhodčích umístili velice dobře. Každý z nás tam na koberci nechal všechno a musím říct, že jsem z týmu i z celého výjezdu měla velikou radost.

Kateřina Lv Krumpálová

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s