Zpráva o Mistrovství České republiky 2017

V sobotu 28. října se v Brně konalo Mistrovství České republiky ve wushu, qingda a sanda. Celou akci pořádala Kung fu akademie Yulong pana Jiřího Hausky. Registrace závodníků proběhla v pátek odpoledne a celá soutěž začala v 8:45 slavnostním zahájením, během kterého byli představení rozhodčí, zúčastněné kluby a vše uzavřelo vystoupení několika škol jak z ČR tak ze Slovenska. V hale byly kromě platformy na zápasy qingda a sanda ještě dvě další, na kterých se soutěžilo v moderním a tradičním wushu a také v taijiquan.

Měla jsem rozhodovat až v odpoledním bloku taijiquan, mohla jsem tak tedy přísedět u poroty na platformě B během moderního a tradičního wushu a učit se přímo v akci. Náš hlavní rozhodčí odváděl skvělou práci. Každou skupinu závodníků nejdříve nechal nastoupit k představení, dával velmi jasné instrukce a často za námi chodil a upozorňoval na sestavu, která má následovat, na jaké chyby bychom si měli dávat pozor atd. Po celou dobu jsem měla příležitost učit se od našich zkušených rozhodčích, dalo mi to opravdu hodně. Na našich soutěžích máme rozhodčí rozdělené do dvou kategorií:

  1. Rozhodčí A hodnotí technické provedení
  2. Rozhodčí B hodnotí celkový dojem

V bloku moderního wushu jsem měla příležitost dvakrát hodnotit naostro a poté jsem v druhé části bloku tradičního wushu nastoupila jako náhrada za jednoho z rozhodčích. Jako poslední bylo na pořadu dne taijiquan, kde jsme s kolegy rozhodčími hodnotili dohromady A i B část, což bylo velice náročné.

Celkem na letošní soutěži startovali závodníci z 25 klubů ze ČR, Slovenska a Rakouska. Jiří Hauska s Janou Neřádovou z Kung Fu Akademie Yulong nastoupili dohromady v pěti kategoriích, a ze všech si odnesli cenné kovy.

Jiří Hauska

  • Taijiquan – 1. místo
  • Taiji zbraně – 1. místo

Jana Neřádová

  • Taijiquan – 2. místo
  • Taiji zbraně – 2. místo
  • Taiji ostatní zbraně – 3. místo

Moc bych vám chtěla poděkovat za to, že jste to ani po celém dni, kdy jste měli plné ruce práce s organizací soutěže, nevzdali, nastoupili jsme a podali skvělé výkony! Tréninky s vámi v Brně mě moc těší a dodávají mi motivaci do cvičení. Moc vám držím pěsti na mistrovství v tradičním kungfu, které proběhne v listopadu v v čínských horách Emei v provincii Sichuan.

Do roku 2008 jsem se českých soutěží účastnila jako závodnice, letos to bylo vůbec poprvé, co jsem měla možnost vidět soutěž i z té druhé strany, a byla to výborná zkušenost, za kterou jsem ráda. Celý pořadatelský tým, rozhodčí, trenéři a závodníci odvedli skvělou práci.

Moc se na vás všechny těším na další soutěži!

加油加油加油!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s